تجارت الکترونیک


تجارت الکترونیک : اگر بخواهیم تعریفی از تجارت الکترونیک را برای شما کاربران عزیز داشته باشیم می توانیم بگوییم ، تجارت الکترونیک فرآیندی است که انتقال کالا یا خدمات و خرید و فروش را از طریق شبکه های آنلاین و رایانه ای ممکن می سازد .
مزیت های راه اندازی تجارت الکترونیک :
امروزه با گسترش استفاده از اینترنت و پیشرفت روابط الکترونیکی میان مشتریان و کسب و کار ها از طریق وب سایت های گوناگون ، تجارتی بدون محدودیت به وجود آمده است . بر اساس آمار های به دست آمده امروزه نرخ جذب کاربر ، به رقابتی بزرگ در حوزه ی طراحی سایت تبدیل شده است . در ادامه با برخی از مزایای کسب و کار الکترونیک آشنا خواهیم شد .
کاهش مخارج تولید
افزایش میزان فروش
از بین رفتن محدودیت های مکانی و زمانی
امکان دسترسی آسان به اطلاعات مورد نیاز
جهانی شدن برند
از بین رفتن دلال ها
همانطور که می دانید امروزه علم طراحی سایت پیشرفت چشم گیری داشته است و با استفاده از تمامی مزیت های ذکر شده سایت هایی با بالاترین سطح کیفیت در زمینه ی تجارت الکترونیک طراحی می نمایند .
انواع تجارت الکترونیک :
همواره تجارت الکترونیک را می توان بر اساس تراکنش ها به بخش های مختلفی تقسیم نمود که در ادامه با بعضی از آن ها آشنا خواهیم شد .
B2B : ارتباط میان بنگاه و بنگاه را می گویند .
B2C : این نوع از ارتباط بسیار رایج بوده و میان بنگاه و مصرف کننده می باشد .
C2B : در این نوع از تجارت الکترونیک افراد کالا ها و خدمات خود را به کسب وکار ها می فروشند .
C2C : در این نوع از تجارت آنلاین معاملات میان مصرف کنندگان صورت می گیرد .
B2A : ارتباط میان شرکت ها و سازمان های دولتی را گویند .
G2C : این نوع از تجارت الکترونیک در واقع الگویی میان دولت و عده ای از مردم می باشد . این الگو شامل موسسات دولتی ، کلیه ی شهروندان و بنگاه های اقتصادی می شود .
G2G : الگویی میان دولت ها در زمینه های واردات و صادرات را گویند .