منابع طراحی سایت می*توانند گران باشند مخصوصا اگر مشتری هیچ تصور یا الگو و پیش فرضی برای حمایت از برندش نداشته باشد. در زیر، لیست وبسایت* هایی آمده که می*توانند منابع خوب و مفیدی در پروسه طراحی سایت باشند. تا آنجا که من می*دانم، این منابع ۱۰۰ درصد رایگان هستند اما همیشه ممکن است که استثنائاتی وجود داشته باشد:یکی از بهترین منابع رایگان طراحی سایت پروژه های رایگان فونت می باشند.

برای آیکون*ها:
Font awesome عالی است. من پیشنهاد می*کنم که دقیق دانلود و نصبش کنید. سپس می*توانید از font awesome cheatsheet و فونت به عنوان آیکون*ها استفاده نمایید. iconmonstr هم خوب است اما نسبت به font awesome کتابخانه*های کمی دارد. آیکون های زیادی را می توانید برای طراحی پیدا کنید.

الگو*ها:
ایده آل من برای الگو*ها، داشتن pattern library است. آن*ها الگوهای رایگان بی*نظیری را برای طراحان از سراسر جهان فراهم می*آورند. one hundred pattern هم خوب است و خلاصه*ای از بهترین الگو*ها را برایتان فراهم می*کند. Cgtextures هم خوب است اما همه توقعات شما را برآورده نمی*کند. Subtle pattern هم می*تواند مفید واقع شود.

تصاویر:
Imcreator یا freeimages برای سرچ کردن عکس*های خاصی که شما نیاز دارید مفیدند. Unsplash یک سایت خوب است که کتابخانه عکسی خوبی دارد اما متاسفانه راه خوبی برای سرچ کردن ندارد. stocksnap هم جدید آمده و من به آن مراجعه کرده*ام و خوشم آمده است.تصاویر تاثیر مثبتی روی سئو دارند. پس بهتر است از همه امکانات استفاده کنید.

اگر درهر جایی برای یافتن عکس*هایی که می*خواهید پول خرج می*کنید، به Dollar photo club مراجعه کنید زیرا آن*ها کلکسیون خوبی از عکس*ها دارند و قیمت هر عکس هم فقط یک دلار است که در مقایسه با سایت*های عکس پولی دیگر مثل istock یا shutterstock، بسیار ارزان*تر است.