بهینه سازی وب سایت بر اساس کلمات کلیدی - قسمت سوم


در دو بخش گذشتۀ این مقاله، نکات مهمی از روند بررسی و تحقیق کلمات کلیدی مناسب برای کسب و کارهای مختلف پرداختیم. حال، نوبت به آن رسیده است که این کلمات کلیدی را به بهترین و صحیح ترین شکل در ساختارهای متنی و محتوای وب سایت قرار دهیم. به این ترتیب، با استفاده از این متون شما می توانید ساختار سئوی وب سایت خود را بسازید و در موتورهای جستجوگر به رتبه های بالاتر دست پیدا کنید.
نوشتن برای مخاطبین، بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر

هنگامی که شما متنی را بر اساس نیازهای سئوی وب سایت خود می نویسید و در آن از کلمات کلیدی تکراری برای ارتقای سئوی خود استفاده می کنید، مخاطبین متن شما را نخواهند خواند. این متن مشخصا برای سئو نگارش شده است، نه برای مخاطبان. بنابراین هجمۀ بسیار زیاد کلمات کلیدی، مخاطبان را خسته می کند. نویسندگان به جای آنکه مکرراً از تعداد محدودی کلمات کلیدی استفاده کنند می بایست متن خود را آزادانه و با خیالی راحت بنویسند. پس از نگارش متن می توان با اعمال ویرایش هایی کوچک، بدون آنکه به ساختار و محتوای متن آسیبی وارد شود، برخی از کلمات کلیدی را در متن جایگزین نمود.

از کلمات کلیدی باید به صورت بهینه و در قسمت های مشخصی از متن استفاده شود تا بیشترین میزان بازدهی در افزایش رتبۀ وب سایت در موتورهای جستجوگر را داشته باشد. هرچقدر که میزان قرار گیری و استفاده از کلمات کلیدی بهینه تر باشد، برجستگی کلمات کلیدی در متون بیشتر خواهد بود. ممکن است این سوال برای تان پیش بیاید که این نقاط برجسته چه نقاطی از متن هستند. نقاط برجستۀ متون به شرح زیرند:

ابتدای متن

در تولید محتوا، به خصوص محتوای متنی، استفاده از کلمات کلیدی در ابتدای متون بیشتر از انتهای آنها تاثیر دارد.

اصطلاحات

در روند بررسی و یافتن کلمات کلیدی مناسب، علاوه بر خود کلمات مطمئنا شما از عبارات و ترکیب های چند کلمه ای نیز استفاده کرده اید. از این ترکیب ها به همان شکلی که استخراج نموده اید استفاده نمایید.

دیگر نکات برجسته در ساختار سئوی وب سایت

تگ عنوان: موثرترین بخشی که می توان از کلمات کلیدی در آن ها استفاده نمود، تگ عنوان است که بیشترین تاثیر را بروی سئو وب سایت در بین موتورهای جستجوگر خواهد داشت. بهتر است بدانید که شما می توانید در تگ های عنوان از 65 تا 75 کاراکتر متنی استفاده نمایید. پس بهتر است در همان ابتدای تگ عنوان از کلمه کلیدی مورد نظر استفاده نمایید.

هد ها: در گذشته هد ها تاثیر بسیار مثبتی بر سئوی وب سایت ها داشتند. اما این تاثیر مانند گذشته نیست. با این حال، استفاده از هد ها خالی از لطف نیست و در نهایت تاثیری مثبت، هرچند کوچک بروی سئوی وب سایت خواهد داشت. برای آنکه از این هد ها به صورت بهینه استفاده نمایید، باید کلمات کلیدی مهم تر را در ابتدای اولین هد که در بالای صفحه است، قرار دهید.

لینک های داخلی: کلماتی که به یک وب سایت یا صفحه لینک می شوند، در واقع یک تیر و دو نشان هستند. این کلمات، علاوه بر اینکه بروی سئوی متنی وب سایت تاثیر دارند، به صفحه ای که لینک شان را در خود دارند نیز سیگنالی ارسال می کنند که در نهایت بر رتبۀ صفحه مربوطه در گوگل تاثیر بسیار مثبتی دارد. از این کلمات کلیدی حاوی لینک، باید در ساختار بادی کپی استفاده نمایید تا تاثیر مثبتی در سئوی وب سایت خود مشاهده نمایید. همچنین به خاطر داشته باشید که لینک دار کردن عکس ها به اندازه متون حاوی لینک، تاثیر ندارد.

بادی کپی: هنگامی که در صفحه محصولات علاوه بر متن و عکس، برای هر محصول خود توضیحاتی کوتاه نیز ارسال می کنید، صفحۀ شما دارای بادی کپی می شود. بادی کپی باعث می شود که کلمات کلیدی تان در قالبی متنی قرار بگیرند و حتی اگر نوع محصولاتتان را نیز تغییر دهید، تاثیر بادی کپی بر صفحه به جا خواهد ماند. مشاوران سئو می بایست پیش از ایجاد وب سایت، از طراحان سایت بخواهند که، فضایی را برای نوشتن بادی کپی در صفحات وب سایت ایجاد نمایند.

المان های متنی دیگری نیز برای بهینه سازی ساختار سئوی یک وب سایت وجود دارند، اما هیچ کدام به اندازۀ المان های ذکر شده در بالا تاثیر ندارند. برای مثال موتورهای جستجوگر مانند گذشته به کلمات کلیدی متا اهمیت نمی دهند و حتی بر عکس. اگر موتورهای جستجوگر متوجه شوند که در قسمت کلمات کلیدی متا، از کلید واژه های تکراری استفاده می کنید، برای شما امتیازمنفی در نظر می گیرند.

با این حال، حتی با وجود اصلی نبودن و تکراری بودن کلمات متا، این بخش در بهبود و ارتقاء سئو تاثیر بسیار مثبتی دارد. هنگامی که وب سایت شما در نتایج جستجو ها نشان داده می شود، موتورهای جستجوگر از توضیحات نوشته شده در بخش متای شما برای توضیحات وب سایت شما استفاده می کنند. طراحی سایت

در قسمت متا تگ شما می توانید از 180 کاراکتر استفاده نمایید. بهتر است از ساختار کلمات کلیدی که در قسمت های مختلف وب سایت خود استفاده می کنید، در این قسمت نیز از آنها بهره ببرید تا مخاطبین به جای آنکه به سمت رقبای شما کشیده شوند از وب سایت شما دیدن کنند.

با توجه به نکات ذکر شده در این سه مقاله امیدواریم که تمام تلاش خود برای بهبود ساختار متنی مبتنی بر کلمات کلیدی خود را بکار بگیرید. امیدواریم توانسته باشیم در این مقالات نکات ارزشمندی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

منبع طراحی سایت پرتال

طراحی سايت شرکتی ، طراحی سايت پزشکی ، طراحی سايت شخصی ، طراحی سايت بيمه